صفیه

خالص و يگانه (دوست)، برگزيده، صاف، پاك، روشن

جنسیت اسم صفیه

دختر

صفیه به انگلیسی

safiye

تعداد صفیه ها در ایران

336,339

تلفظ صفیه به فارسی

صَفيه

ریشه اسم صفیه

عربی

تلفظ صفیه به انگلیسی

/safiye/

رنگ اسم صفیه

نارنجی

ابجد اسم صفیه

185

ابجد وسیط اسم صفیه

29

ابجد صغیر اسم صفیه

14

درباره نام صفیه

صفیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم صفیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم صفیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 336,339 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم صفیه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم صفیه و معنی اسم صفیه

ریشه اسم صفیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم صفیه عربی می باشد و تلفظ صفیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صَفيه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /safiye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صفیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صفیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صفیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث صفی.

صفی: برگزیده و خالص، دوست یک‌دل.

معنی اسم صفیه در فرهنگ فارسی :
مونث صفی. (اسم) گزیده از غنیمت که پیغمبر امام یا رئیس برای خود بردارد، جمع: صفایا.

م عنی اسم صفیه در لغت‌نامه دهخدا :
خرمابن بسیار بار، ناقه ٔ بسیار شیر، گزیده از غنیمت، آنچه برگزیند رئیس لشکر از غنیمت پیش از آنکه قسمت کنند از برای خود.

معنی اسم صفیه در ثبت احوال

۱- (مؤنث صفي)،( ۲- (اَعلام) نام چند تن از زنان مشهور صدر اسلام) صفیه قرَیشی [قرن اول هجری] دختر عبدالمطلب، عمه‌ي پیامبر اسلام(ص) و مادر زبیر ابن عوام، نخستین بانوی اسلام، که در جنگ شرکت کرد.
) صفیه [قرن اول هجری] از همسران پیامبر اسلام(ص) دختری از یهودیان خی بر که در هنگام فتح آنجا به دست مسلمانان اسیر شد.
پیامبر اسلام(ص) او را آزاد کرد و به عقد خویش درآورد.

حروف ابجد و طالع بینی نام صفیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صفیه عدد " 185 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صفیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صفیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صفیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صفیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دوست، یار، سرپرست، از نام های پروردگار

ماهشاد، زیباروی خوشحال

روان بخش، شادی آور

فرزند، نسل

روشن و درخشان، زیبارو

مثل، مانند، همتا، هم شأن، همسر

ستاره، نام نوعی گیاه، نام مادر گرامی حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شيعيان

ترکیب دو اسم محمد و مجید (ستوده و بزرگوار)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید