صفیالدین

خالص و پاك در دين، برگزيده‌ي دين

جنسیت اسم صفیالدین

پسر

صفیالدین به انگلیسی

safiyyoddin

تعداد صفیالدین ها در ایران

807

تلفظ صفیالدین به فارسی

صَفي‌الدين

ریشه اسم صفیالدین

عربی

تلفظ صفیالدین به انگلیسی

/safiyyoddin/

رنگ اسم صفیالدین

قرمز

ابجد اسم صفیالدین

275

ابجد وسیط اسم صفیالدین

47

ابجد صغیر اسم صفیالدین

23

درباره نام صفیالدین

صفیالدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صفیالدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صفیالدین که در انگلیسی به صورت safiyyoddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 807 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صفیالدین

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم صفیالدین و معنی اسم صفیالدین

ریشه اسم صفیالدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم صفیالدین عربی می باشد و تلفظ صفیالدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صَفي‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /safiyyoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صفیالدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صفیالدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صفیالدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خالص و پاک در دین، برگزیده‌ی دین

معنی اسم صفیالدین در ثبت احوال

1- خالص و پاك در دين، برگزيده‌ي دين؛ 2- (اَعلام) 1) صفی‌الدین اردبیلی: (= شیخ صفی)، شیخ اسحاق [650-735 قمری] صوفی و عارف ایرانی، که نفوذ و احترام زیادی کسب کرد و فرزندانش به تدریج قدرت سیاسی به دست آوردند و سلسله‌ي شا هان صفوی را بنیاد نهادند؛ 2) صفی‌الدین ارموی، عبدالمؤمن ابن یوسف: [قرن 7 هجری] موسیقیدان و خوشنویس ایرانی که در دربار عباسی و سپس نزد خاندان جوینی خدمت می کرد.
پس از برافتادن خاندان جوینی دچار فلاکت شد، به خاطر بدهکاری به زندان افتاد و در زندان درگذشت.
مؤلف کتا ب الادوار و رسالة الشَرفیه، در موسیقی.
مبتکر نوعی نت موسیقی و مخترع دو نوع ساز تاره؛ 3) صفی‌الدین حلّی: (= ابن السرایا) [677-750 قمری] شاعر و موسیقیدان ایرانی ساکن عراق، که به عربی شعر می گفت.
نویسنده کتاب فائده فی تَوَلّدالاغنام، در موسیقی.

حروف ابجد و طالع بینی نام صفیالدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صفیالدین عدد " 275 " و ابجد وسیط " 47 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صفیالدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صفیالدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صفیالدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صفیالدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر خورشید، زاییده خورشید، آفريده‌ی درخشان، دختر زیبارو

عطرآگین و خوش‌بو

ترکیب دو اسم سای و دا (سایه و مادر)

آلیسا، رنگین کمان

ويژگي آن كه جهان را مي‌بيند

محل سکونت آریاها، نام قدیم بهبهان

ترکیبی از دو اسم محمد و طاهر (ستوده و پاک)

ابدی، جاویدان، زن مورد اطمینان و درست‌کار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید