صدیقه

بسیار راست گو، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع)

جنسیت اسم صدیقه

دختر

صدیقه به انگلیسی

seddighe

تعداد صدیقه ها در ایران

858,482

تلفظ صدیقه به فارسی

صِديقه

ریشه اسم صدیقه

عربی

تلفظ صدیقه به انگلیسی

/seddiqe/

رنگ اسم صدیقه

صورتی

ابجد اسم صدیقه

209

ابجد وسیط اسم صدیقه

29

ابجد صغیر اسم صدیقه

11

درباره نام صدیقه

صدیقه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صدیقه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صدیقه که در انگلیسی به صورت seddighe نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 858,482 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صدیقه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم صدیقه و معنی اسم صدیقه

ریشه اسم صدیقه

همانطور که گفتیم ریشه اسم صدیقه عربی می باشد و تلفظ صدیقه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صِديقه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /seddiqe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صدیقه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صدیقه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صدیقه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صدیقه در لغت‌نامه دهخدا :
تأنیث صِدّیق، از القاب فاطمه (ع) دختر پیغمبر اسلام (ص) است.

معنی اسم صدیقه در فرهنگ فارسی :
لقب مریم مادر عیسی است. مونث صدیق، زن مهربان و دوست، مونث صدیق، زن بسیار راستگو، لقب حضرت فاطمه زهرا (س).

معنی اسم صدیقه در دانشنامه اسلامی :
زن بسیار راستگو، زنی که میان گفتار و عملش هیچ تناقضی نیست و بر گفته خود ایستادگی می‌کند. (صدّیق به کسی گویند ک ه در صدق مبالغه کند یعنی آنچه را که انجام می‌دهد می‌گوید، و آنچه را که می‌گوید انجام می‌0دهد، و میان گفتار و کردارش تناقضی نباشد).

معنی اسم صدیقه در ثبت احوال

۱- (مؤنث صديق)، صديق.
۱) (اَعلام) لقب حضرت فاطمه (س)؛ ۲) لقب حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام صدیقه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صدیقه عدد " 209 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صدیقه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

  • صدیقه کیانفر ( بازیگر )
  • صدیقه وسمقی ( شاعر )
نظرتون درباره اسم صدیقه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صدیقه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صدیقه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و سعید (ستوده و خجسته)

نام پسر اردشیر سوم، پادشاه ساسانی

روشن‌تر، درخشان‌تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

کوروش، نام نوعی ابر

علم، معرفت، آگاهی، شعور، خرد، دانایی، اندیشه، فرهنگ

دارای عشق و محبت، دوستی

نام موسیقیدان مشهور در زمان خسرو پرویز پادشاه ساسانی

زن كمر باريك

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید