صدر

سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

جنسیت اسم صدر

دختر

صدر به انگلیسی

sadr

تعداد صدر ها در ایران

1,522

تلفظ صدر به فارسی

صدر

ریشه اسم صدر

عربی

تلفظ صدر به انگلیسی

/sadr/

رنگ اسم صدر

بنفش

ابجد اسم صدر

294

ابجد وسیط اسم صدر

18

ابجد صغیر اسم صدر

6

درباره نام صدر

صدر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم صدر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم صدر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,522 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم صدر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم صدر و معنی اسم صدر

ریشه اسم صدر

همانطور که گفتیم ریشه اسم صدر عربی می باشد و تلفظ صدر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صدر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sadr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صدر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صدر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صدر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صدر در لغت نامه دهخدا:
بالای مجلس. طرف بالا

معنی اسم صدر در فرهنگ معین:
۱. سینه . ۲. اول هر چیزی ۳. بالا، طرف بالا. ۴. پیشوا، بزرگ


معنی اسم صدر در فرهنگ فارسی عمید:
۱. سینه، سینۀ انسان.
۲. اول هرچیز.
۳. قسمت بالای چیزی، بالا، صدر مجلس.
۴. مقدم، پیشوا.

معنی اسم صدر در ثبت احوال

1- جايي در مجلس كه مخصوص نشستن بزرگان است و معمولاً روبروي درِ ورودي قرار دارد، طرف بالاي مجلس؛ 2- (به مجاز) اشخاص برتر و داراي مقام بالاتر؛ 3- (احترام آميز) (به مجاز) مهتر و رئيس؛ 4- (در قديم) سينه؛ 5- (به مجاز) باطن و ذهن؛ 6- (در قديم) (در نجوم) ستاره‌ي آلفا در صورت فلكيِ ذات‌الكرسي؛ 7-(در عرفان) صدر، روح انسان را به اعتبار وجه «يلي‌البدني» و از آن جهت كه مصدر انوار است گويند.

حروف ابجد و طالع بینی نام صدر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صدر عدد " 294 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صدر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم صدر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صدر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صدر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسيار دوست داشتني، با ارزش، زیبا و ظریف، عزيز و گرامي، معشوق

گلستان، گلشن، نام نوایی در موسیقی قدیم

ساکنان آسمان، ملائکه، فرشتگان

پادشاه روزگار، دارای بخت و روز شاه

نام دریاچه ٔ بزرگ مشهور به دریای آرال

باتقوا، پرهیزگار، پارسا

زینت، آرایش، پیرایه

فردوس، بهشت، باغ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید