صدرالدین

پیشوای دین، دارای برتری در دین

جنسیت اسم صدرالدین

پسر

صدرالدین به انگلیسی

sadroddin

تعداد صدرالدین ها در ایران

4,454

تلفظ صدرالدین به فارسی

صَدرالدين

ریشه اسم صدرالدین

عربی

تلفظ صدرالدین به انگلیسی

/sadroddin/

رنگ اسم صدرالدین

آبی

ابجد اسم صدرالدین

389

ابجد وسیط اسم صدرالدین

41

ابجد صغیر اسم صدرالدین

20

درباره نام صدرالدین

صدرالدین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم صدرالدین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم صدرالدین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,454 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم صدرالدین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم صدرالدین و معنی اسم صدرالدین

ریشه اسم صدرالدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم صدرالدین عربی می باشد و تلفظ صدرالدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صَدرالدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sadroddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صدرالدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صدرالدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صدرالدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پیشوای دین (اسلام)، لقبی است که به بعضی از علمای اسلام داده‌اند، دارای برتری دین، مقدم و پیشوای دین

معنی اسم صدرالدین در ثبت احوال

۱- پيشواي دين (اسلام)؛ ۲- لقبي است كه به بعضي از علماي اسلام داده‌اند؛ ۳- (اَعلام) ۱) صدرالدین محمّد شیرازی: (ملاصدرا)، صَدرا.
۲- ؛ ۲) صدرالدین قونیوی: [قرن ۷ هجری] صوفی مسلمان، ناپسری و شاگرد ابن عربی، معلم مولوی که در قونیه خانقاه و مدرسه داشت.
نوشته‌هایش به عربی از مرجع‌هاي اصلی مطالعه‌ي تصوّف است، از جمله: مِفتاح الغِیب و فکوک.

حروف ابجد و طالع بینی نام صدرالدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صدرالدین عدد " 389 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صدرالدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم صدرالدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صدرالدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صدرالدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم رحمت و الله (بخشش و خدا)

جان و روح، دم و لحظه

بسیار یاری رسان به دیگران

دامنه کوه، دامن

پادشاه، نیک‌نام، نام چند تن از پادشاهان ایران

آبرو، عزت، احترام، ارجمندی، اطاعت و فروتنی در برابر اوامر الهی، حرام بودن

ترکیب دو اسم امیر و نیکان (فرمانروا و نیکو)

ترکیب دو اسم محمد و حسان (ستوده و بسیار نیکو)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید