صداقت

راستی و درستی، دوستی

جنسیت اسم صداقت

دختر

صداقت به انگلیسی

sedaghat

تعداد صداقت ها در ایران

1,065

تلفظ صداقت به فارسی

صداقت

ریشه اسم صداقت

عربی

تلفظ صداقت به انگلیسی

/se(a)dāqat/

رنگ اسم صداقت

طلایی

ابجد اسم صداقت

595

ابجد وسیط اسم صداقت

19

ابجد صغیر اسم صداقت

10

درباره نام صداقت

صداقت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم صداقت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم صداقت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,065 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم صداقت

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم صداقت و معنی اسم صداقت

ریشه اسم صداقت

همانطور که گفتیم ریشه اسم صداقت عربی می باشد و تلفظ صداقت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صداقت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /se(a)dāqat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صداقت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صداقت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صداقت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صداقت در فرهنگ فارسی عمید:
دوستی به‌ویژه دوستی از روی راستی و درستی.

معنی اسم صداقت در ثبت احوال

1- راستي و درستي؛ 2- (در عرفان) نزد اهل سلوك پايداري دل در وفا و جفا و منع و عطا است.

حروف ابجد و طالع بینی نام صداقت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صداقت عدد " 595 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صداقت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صداقت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صداقت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صداقت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ارث برنده، میراث بر، از نام های خداوند

دارای غمزه و كرشمه

منسوب به ايمان، باور، گرایش، اعتقاد

کوه بدون گیاه، ساده و بی آلایش، یکسان و یکنواخت

ترکیب دو اسم محمد و عدنان (ستوده و نام یکی از اجداد پیامبر)

روسری، چارقد، مانند سرو

شاهزاده، از نسل شاه

مخففِ پادشاه، بزرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید