صبیح

خندان و خوشحال، (به مجاز) زيبا و شاد

جنسیت اسم صبیح

پسر

صبیح به انگلیسی

sabih

تعداد صبیح ها در ایران

1,702

تلفظ صبیح به فارسی

صَبيح

ریشه اسم صبیح

عربی

تلفظ صبیح به انگلیسی

/sabih/

رنگ اسم صبیح

آبی

ابجد اسم صبیح

110

ابجد وسیط اسم صبیح

26

ابجد صغیر اسم صبیح

11

درباره نام صبیح

صبیح یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم صبیح را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم صبیح، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,702 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم صبیح

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم صبیح و معنی اسم صبیح

ریشه اسم صبیح

همانطور که گفتیم ریشه اسم صبیح عربی می باشد و تلفظ صبیح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صَبيح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sabih/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صبیح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صبیح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صبیح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صبیح در لغت نامه دهخدا:
خوبرو و سفید رنگ، ضد ملیح که سبزه رنگ و نمکین باشد، صاحب جمال


معنیاسم صبیح در فرهنگ فارسی:
سفید چهره، خوبرو، زیباروی، خوشگل، صاحب جمال،خوشرو


معنیاسم صبیح در فرهگ معین:
خوبرو و سفید چهره


معنیاسم صبیح در فرهنگ فارسی عمید:
۱. سفید چهره ۲. خوب رو، زیباروی، خوشگل، صاحب جمال

معنی اسم صبیح در ثبت احوال

1- (در قديم) (به مجاز) زيبا و شاد؛ 2- خندان و خوشحال.

حروف ابجد و طالع بینی نام صبیح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صبیح عدد " 110 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صبیح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صبیح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صبیح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صبیح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ديدار، ملاقات، چهره‌، صورت

مژه، (در اصطلاح عشاق) اشاره به نيزه و تير كه از كرشمه و غمزه‌هاي معشوق به هدف سينه‌ي عاشق مي‌رسد، دارد

ترکیبی از دو اسم محمد و هادی (ستوده و راهنما)

گوارا باد، نوش باد

محبت، دوستی، پیمان، خورشید، مهر

نقره، سیم، نام خادم حضرت فاطمه(س)

ترکیب دو اسم محمد و مسلم (ستوده و پیرو دین اسلام)

میل، خواهش، آرزو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید