صبور

صبر كننده، شكيبا، از نام‌های خداوند

جنسیت اسم صبور

دختر

صبور به انگلیسی

sabur

تعداد صبور ها در ایران

612

تلفظ صبور به فارسی

صبور

ریشه اسم صبور

عربی

تلفظ صبور به انگلیسی

/sabur/

رنگ اسم صبور

طلایی

ابجد اسم صبور

298

ابجد وسیط اسم صبور

22

ابجد صغیر اسم صبور

10

درباره نام صبور

صبور یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صبور دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صبور که در انگلیسی به صورت sabur نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 612 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صبور

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم صبور و معنی اسم صبور

ریشه اسم صبور

همانطور که گفتیم ریشه اسم صبور عربی می باشد و تلفظ صبور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صبور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sabur/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صبور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صبور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صبور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صبور در لغت نامه دهخدا:
صابر و شکیبا و کسی که جلدی نکند در انتقام.

معنی اسم صبور در فرهنگ فارسی:
۱. صبر کننده بردبار ۲. نامی از نامهای خدای متعال .

معنی اسم صبور در ثبت احوال

۱- آن‌كه در برابر سختي‌ها و رنج‌ها بردبار است، صبر كننده، شكيبا؛ ۲- از نام‌هاي خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام صبور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صبور عدد " 298 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صبور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صبور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صبور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صبور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیکو روی، زیبا، دارای قدر و منزلت و محبوبيت نزد مردم

گل چهره، آنکه سیمایی چون گل دارد، زیباروی

دارای نقش گل به ويژه گل‌سرخ، گل ریختن بر جایی یا بر سر و پای کسی

درخشنده و تابناک مثل روز روشن نامی کردی روشنایی

یار سلطان، ملازم شاه

پیرایه، زیور، آرایش

گوشه و کنار ماه، زیبارو

سارا، نام همسر حضرت ابراهيم (ع) و مادر اسحاق (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید