صبرا

منسوب به صبر

جنسیت اسم صبرا

دختر

صبرا به انگلیسی

sabra

تعداد صبرا ها در ایران

1,604

تلفظ صبرا به فارسی

صَبرا

ریشه اسم صبرا

فارسی , عربی

تلفظ صبرا به انگلیسی

/sabrā/

رنگ اسم صبرا

نیلی

ابجد اسم صبرا

293

ابجد وسیط اسم صبرا

17

ابجد صغیر اسم صبرا

5

درباره نام صبرا

صبرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صبرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صبرا که در انگلیسی به صورت sabra نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,604 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صبرا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم صبرا و معنی اسم صبرا

ریشه اسم صبرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم صبرا فارسی , عربی می باشد و تلفظ صبرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صَبرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sabrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صبرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صبرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صبرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بردباری در برابر سختی ها و ناملایمات، شکیبایی ،صبور و شکیبا.نام یکی از اردوگاه‌های فلسطینی در لبنان.

معنی اسم صبرا در ثبت احوال

[صبر = بردباری کردن در برابر سختی‌ها و ناملایمت‌ها، شکیبایی؛ (در تصوف) شکیباییِ سالک در مقابل سختی‌ها و انتظار فرج از جانب خداوند +ا (پسوند نسبت)] ۱- منسوب به صبر؛ ۲- (به مجاز) صبور و شکیبا (؟)؛ ۳- (اَعلام) نام یکی از اردوگاه‌های فلسطینی در لبنان، صحنه‌ی کشت ار فلسطینیان به وسیلهی فالانژهای لبنانی [۱۹۸۲ میلادی].‌

حروف ابجد و طالع بینی نام صبرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صبرا عدد " 293 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 5 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صبرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صبرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صبرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صبرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم عبد و حمید (بنده و ستوده)

دختران صبور و بردبار، از القاب حضرت زینب (س)

در خور، شایسته، (در قدیم) گوارا و خوش، دور از رنج

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

تابش و روشنی و فروغ

بزرگ زاده، شاهزاده، زاده ماه، زیبا

تکیه کردن، پشت گرمی

ترکیب دو اسم غلام و رضا (فرمان‌بردار و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید