صاینا

پرهیزکار

جنسیت اسم صاینا

دختر

صاینا به انگلیسی

sayena

تعداد صاینا ها در ایران

1,576

تلفظ صاینا به فارسی

صاینا

ریشه اسم صاینا

فارسی , عربی

تلفظ صاینا به انگلیسی

/sāyenā/

رنگ اسم صاینا

سبز

ابجد اسم صاینا

152

ابجد وسیط اسم صاینا

20

ابجد صغیر اسم صاینا

8

درباره نام صاینا

صاینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صاینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صاینا که در انگلیسی به صورت sayena نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,576 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صاینا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم صاینا و معنی اسم صاینا

ریشه اسم صاینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم صاینا فارسی , عربی می باشد و تلفظ صاینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صاینا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāyenā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صاینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صاینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صاینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پرهیزکار، حفظ کننده خویش از گناه.

معنی اسم صاینا در ثبت احوال

(صاين = پرهیزکار+ ا (پسوند نسبت)) ۱- منسوب به صاین؛ ۲- (به مجاز) پرهیزکار، حفظ کننده خویش از گناه.

حروف ابجد و طالع بینی نام صاینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صاینا عدد " 152 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صاینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صاینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صاینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صاینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زمينی كه در آن لاله‌ی فراوان روييده باشد، (به مجاز) چهره‌ی سرخ و لطيف

دارای نقش گل به ويژه گل‌سرخ، گل ریختن بر جایی یا بر سر و پای کسی

دلیر، نیرومند، نام دو تن از پادشاهان هخامنشی

عالي، بلند مرتبه، منسوب به سام پسر نوح نبی (ع)

سرزمين فراز، زمين‌های بلند، تپه، نتیجه، امید

دسته‌ای از شش ستاره درخشان در صورت فلکی ثور، ثریا

آسمان غره، تندر، سوره سیزدهم قرآن کریم

نعمت، نرم و لطیف، از نامهای بهشت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید