صانع

آفریننده، صنعتگر

جنسیت اسم صانع

پسر

صانع به انگلیسی

sanee

تعداد صانع ها در ایران

600

تلفظ صانع به فارسی

صانِع

ریشه اسم صانع

عربی

تلفظ صانع به انگلیسی

/sānee/

رنگ اسم صانع

بنفش

ابجد اسم صانع

211

ابجد وسیط اسم صانع

19

ابجد صغیر اسم صانع

13

درباره نام صانع

صانع یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صانع پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صانع که در انگلیسی به صورت sanee نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 600 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صانع

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم صانع و معنی اسم صانع

ریشه اسم صانع

همانطور که گفتیم ریشه اسم صانع عربی می باشد و تلفظ صانع در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صانِع " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sānee/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صانع بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صانع در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صانع در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. آفریننده، یکی از نام های خداوند متعال
۲. سازنده
۳. کسی که چیزی با دست خود می‌سازد، صنعتگر، پیشه‌ور

معنی اسم صانع در ثبت احوال

۱- سازنده، آفريننده؛ ۲- (در قديم) صنعت‌گر؛ ۳- آفريدگار، خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام صانع

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صانع عدد " 211 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صانع گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صانع چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صانع

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صانع

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشن تر، درخشان تر، تابناک تر

وطني، بومی

خواهش، احتیاج، اظهار محبت، (به مجاز) محبوب، معشوق

لقب حضرت ابراهیم و نامی در پارسی باستان

روشنایی بخش، تابنده، نورانی

تکه گل، قطعه گل، زیبا و باطراوت

آزاده، جوانمرد، کریم

ترکیب دو اسم علی و اکبر (بلندقدر و بزرگتر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید