صالحه

مؤنث صالح، شایسته و درستکار، نیک، خوب، دارای اعتقاد و عمل درست دینی

جنسیت اسم صالحه

دختر

صالحه به انگلیسی

salehe

تعداد صالحه ها در ایران

47,865

تلفظ صالحه به فارسی

صالِحه

ریشه اسم صالحه

عربی

تلفظ صالحه به انگلیسی

/sālehe/

رنگ اسم صالحه

زرد

ابجد اسم صالحه

134

ابجد وسیط اسم صالحه

26

ابجد صغیر اسم صالحه

17

درباره نام صالحه

صالحه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صالحه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صالحه که در انگلیسی به صورت salehe نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 47,865 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صالحه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم صالحه و معنی اسم صالحه

ریشه اسم صالحه

همانطور که گفتیم ریشه اسم صالحه عربی می باشد و تلفظ صالحه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صالِحه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sālehe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صالحه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صالحه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صالحه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صالحه در فرهنگ فارسی:
مونث صالح، زن نیک ونیکوکار، به معنی عمل نیک، حسنه
مونث صالح ۱ - زن نیکو کار جمع : صالحات . ۲ - عمل نیک حسنه .

معنی اسم صالحه د فرهنگ فارسی عمید:
۱. صالح (زن).
۲. (صفت) دارای صلاحیت: دادگاه صالحه.

معنی اسم صالحه در فرهنگ فارسی معین:
۱ - زن نیکوکار. ۲ - عمل نیک ، حسنه، ج صالحات .

معنی اسم صالحه در ثبت احوال

(مؤنث صالح) (زنِ صالح).
صالح

حروف ابجد و طالع بینی نام صالحه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صالحه عدد " 134 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صالحه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صالحه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صالحه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صالحه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درختی که میوه و برگ آن مصرف دارویی دارد، از واژه‌های قرآنی

خوشگل و نیک منظر

ترکیب دو اسم فاطمه و نورا (رانده شده از آتش و نورانی)

شأن و شکوه ماه

عطرآگین و خوش‌بو

سرخ، گلگون، نام یکی از دختران خسرو پرویز شاه ساسانی ، پوران دخت

بانوی زیباروی، دختر نیکو

گلزر، گل طلایی رنگ، گل زیبای طلایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید