صارم

شمشير تيز، برنده، مرد دلير

جنسیت اسم صارم

پسر

صارم به انگلیسی

sarem

تعداد صارم ها در ایران

1,311

تلفظ صارم به فارسی

صارِم

ریشه اسم صارم

عربی

تلفظ صارم به انگلیسی

/sārem/

رنگ اسم صارم

صورتی

ابجد اسم صارم

331

ابجد وسیط اسم صارم

19

ابجد صغیر اسم صارم

7

درباره نام صارم

صارم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صارم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صارم که در انگلیسی به صورت sarem نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,311 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صارم

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم صارم و معنی اسم صارم

ریشه اسم صارم

همانطور که گفتیم ریشه اسم صارم عربی می باشد و تلفظ صارم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صارِم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sārem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صارم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صارم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صارم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صارم در لغت نامه دهخدا:
شمشیر بران، شمشیر تیز، مرد دلاور، شیر بیشه

معنی اسم صارم در فرهنگ فارسی:
شمشیر برنده، شیر درنده، مرد دلاور، شجاع، از مردم کردستان که بر شاه اسماعیل صفوی طغیان کرد.

معنی اسم صارم در فرهنگ معین:
برنده، شمشیر برنده، مرد دلیر

معنی اسم صارم در فرهنگ فارسی عمید:
شمشیر برنده، شیر درنده، دلاور، شجاع

معنی اسم صارم در ثبت احوال

(در قديم) ۱- شمشير تيز؛ ۲- قطع كننده، برنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام صارم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صارم عدد " 331 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صارم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صارم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صارم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صارم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هانی، مسرور و شاد

ترکیب دو اسم امیر و عدنان (فرمانروا و نام یک از اجداد پیامبر اسلام)

محل سکونت آریاها، نام قدیم بهبهان

به رنگ گل سرخ، (مجاز) زيبا و شاداب، عروس

فرزانگی، دانایی، خردمندی

نام گیاهی خوش‌بو

مونث فاطر، از صفات و نام‌هاي خداوند، آفریننده، خالق

آنچه که دارای نقش گل باشد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید