صابر

شکیبا، لقب حضرت ایوب (ع)، از نام‌های پروردگار

جنسیت اسم صابر

پسر

صابر به انگلیسی

saber

تعداد صابر ها در ایران

138,249

تلفظ صابر به فارسی

صابر

ریشه اسم صابر

عربی

تلفظ صابر به انگلیسی

/sāber/

رنگ اسم صابر

نیلی

ابجد اسم صابر

293

ابجد وسیط اسم صابر

17

ابجد صغیر اسم صابر

5

درباره نام صابر

صابر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صابر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صابر که در انگلیسی به صورت saber نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 138,249 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صابر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم صابر و معنی اسم صابر

ریشه اسم صابر

همانطور که گفتیم ریشه اسم صابر عربی می باشد و تلفظ صابر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صابر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāber/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صابر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صابر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صابر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صابر در فرهنگ فارسی عمید :
شکیبا، بردبار.

معنی اسم صابر در فرهنگ معین :
صبر کننده و بردبار. یکی از نام‌های خداوند متعال.

معنی اسم صابر در فرهنگ فارسی :
صبر کننده، شکیبا، جمع‌: صابرون، صابرین. یکی از نام‌های خدای تعالی. کسی که در خدا و برای خدا صبر کند و جزع و شکایت نکند.

معنی اسم صابر در لغت‌ن امه دهخدا :
شکیبا. آرام. بردبار. حلیم. جمع‌: صابرون‌، صابرین. نامی از نام‌های مردان. لقب حضرت ایوب علیه السلام. نامی از نام‌های خدای تعالی.

معنی اسم صابر در ثبت احوال

۱- صبور، صبر كننده، شكيبا؛ ۲- از نام‌هاي خداوند؛ ۳- (در تصوف) ويژگي آن كه براي خدا صبر كند و از سختي‌ها شكايت نكند؛ ۴- (اَعلام) ۱) ادیب صابر: (= شهاب‌الدین صابر ابن اسماعیل تِرمِذی) [قرن ۶ هجری] از شاعران غزلسرای ایرانی، متخلص به صابر و ادیب، که به گناه جاسو سی برای سلطان سنجر، به فرمان اتسز خوارزمشاه کشته شد.
۲) صابر شیرازی: [قرن ۱۳ هجری] شاعر ایرانی، که با افزودن ۳۰۴ بیت منظومه‌ي نیمه تمام شیرین و فرهاد وحشی بافقی را به پایان رساند.
۳) صابر طاهر زاده: [۱۲۷۸-۱۳۲۹ قمری] شاعر آذربایجانی، از مردم شماخی، که با نام مست عار هوپ هوپ، شعرهای سیاسی و اجتماعی می‌سرود، به ویژه توجه و علاقه‌ي عمیقی به سرنوشت مردم ایران داشت، به ارتجاع، استبداد و ریاکاری با طنزی قوی حمله می‌کرد.
دیوانش به نام هوپ هوپ نامه چاپ شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام صابر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صابر عدد " 293 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 5 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صابر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم صابر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صابر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صابر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و سمیع (ستوده و شنوا)

ترکیب دو اسم محمد و مسیحا (ستوده و لقب حضرت عیسی)

ترکیب دو اسم محمد و رحمان (ستوده و مهربان)

ترکیبی از دو اسم محمد و فربد (ستوده و شکوهمند)

باعث بزرگی و عظمت دین

محور آیین و کشش

دارای نامی زیبا چون گل، لطیف، زیبا

خجسته، مبارک، فرخنده، از شخصیتهای شاهنامه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید