صابره

صبرکننده، شکیبا

جنسیت اسم صابره

دختر

صابره به انگلیسی

sabereh

تعداد صابره ها در ایران

18,816

تلفظ صابره به فارسی

صابِره

ریشه اسم صابره

عربی

تلفظ صابره به انگلیسی

/sābere/

رنگ اسم صابره

آبی

ابجد اسم صابره

298

ابجد وسیط اسم صابره

22

ابجد صغیر اسم صابره

10

درباره نام صابره

صابره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم صابره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم صابره، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 18,816 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم صابره

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم صابره و معنی اسم صابره

ریشه اسم صابره

همانطور که گفتیم ریشه اسم صابره عربی می باشد و تلفظ صابره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صابِره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sābere/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صابره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صابره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صابره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بردبار، پرشکیب، خویشتندار، شکیبا، صبور، متحمل، با گذشت.

معنی صابره در لغت نامه دهخدا:
تانیث صابر.


معنی اسم صابره در ثبت احوال

(مؤنث صابر)، ( صابر.
۱- ، ۲- و ۳-

حروف ابجد و طالع بینی نام صابره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صابره عدد " 298 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صابره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صابره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صابره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صابره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

برتري در دانش، هنر و اخلاق، فضل

زيباروی سياه چشم

کوروش، نام نوعی ابر

دارای برکت و خیر و خوشی، خوش یمن، خجسته، فرخنده

مثل ماه، همانند ماه، مهسا، زیبارو

نفیس و با ارزش

ترکیب دو اسم محمد و راستین (ستوده و راستی)

صبور و شکیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید