شیوه

روش، قاعده، حالت، وضع

جنسیت اسم شیوه

دختر

شیوه به انگلیسی

shive

تعداد شیوه ها در ایران

726

تلفظ شیوه به فارسی

شيوه

ریشه اسم شیوه

فارسی

تلفظ شیوه به انگلیسی

/šive/

رنگ اسم شیوه

بنفش

ابجد اسم شیوه

321

ابجد وسیط اسم شیوه

21

ابجد صغیر اسم شیوه

15

درباره نام شیوه

شیوه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شیوه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شیوه که در انگلیسی به صورت shive نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 726 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شیوه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شیوه و معنی اسم شیوه

ریشه اسم شیوه

همانطور که گفتیم ریشه اسم شیوه فارسی می باشد و تلفظ شیوه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شيوه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šive/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شیوه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شیوه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شیوه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شیوه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. راه و روش، طریقه.
۲. سبک هنری.
۳. [مجاز] حیله، نیرنگ.
۴. [قدیمی] حالت، وضع.
۵. [قدیمی] ناز و عشوه.

معنی اسم شیوه در لغت نامه دهخدا:
طور و عمل و طرز و روش و قاعده، طور، رسم، طریقه، سبک، اسلوب، روش

معنی اسم شیوه در ثبت احوال

1- روش، طريقه؛ 2- (در قديم) عشوه، ناز، حالت، وضع؛ 3- (در عرفان) اندك جذبه را گويند كه گاه هست و گاه نيست.

حروف ابجد و طالع بینی نام شیوه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شیوه عدد " 321 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شیوه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شیوه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شیوه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شیوه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گیاهی درختی که در مناطق گرمسیری می‌روید و گل‌های سفید و معطر دارد

نجات یافته، آزاد

تحسین شده، نیکو کردار، از نام‌های پروردگار

منسوب به فخر، نازیدن، سرافرازی و غرور

ترکیب دو اسم نازنین و نرگس (با ارزش و گلی خوشبو)

فداکار

منسوب به ايمان، باور، گرایش، اعتقاد

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا (رانده شده از آتش و خالص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید