شیفته

آن كه به كسی يا چيزی دل بسته است، عاشق

جنسیت اسم شیفته

دختر

شیفته به انگلیسی

shifteh

تعداد شیفته ها در ایران

735

تلفظ شیفته به فارسی

شيفته

ریشه اسم شیفته

فارسی

تلفظ شیفته به انگلیسی

/šifte/

رنگ اسم شیفته

نارنجی

ابجد اسم شیفته

795

ابجد وسیط اسم شیفته

27

ابجد صغیر اسم شیفته

21

درباره نام شیفته

شیفته یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شیفته را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شیفته، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 735 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شیفته

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم شیفته و معنی اسم شیفته

ریشه اسم شیفته

همانطور که گفتیم ریشه اسم شیفته فارسی می باشد و تلفظ شیفته در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شيفته " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šifte/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شیفته بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شیفته در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شیفته در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شیفته در فرهنگ فارسی عمید:
۱. آشفته
۲. عاشق، دلباخته

معنی اسم شیفته در فرهنگ فارسی معین:
۱. عاشق ۲. آشفته ۳. حیران

معنی اسم شیفته در ثبت احوال

(صفت فاعلي از شيفتن)، آن كه به كسي يا چيزي دل بسته است، عاشق.

حروف ابجد و طالع بینی نام شیفته

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شیفته عدد " 795 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شیفته گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شیفته چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شیفته

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شیفته

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بانمک، زیبا، دوست داشتني

دانش، آگاهی، فرزانگی

نام نوعی آهو، (به مجاز) آفتاب، چشمه‌ی آفتاب، زیبارو

دختری مانند ماه، زیبا رو

منسوب به الشن، شادی بخش ایل، رهبر

رکسانا، روشنک، دختر دارا و همسر اسکندر

ترکیب دو اسم آرین و مهر (آریایی و محبت)

زن آزاد کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید