شیرین دخت

دختر شیرین و زیبا

جنسیت اسم شیرین دخت

دختر

شیرین دخت به انگلیسی

shirin-dokht

تعداد شیرین دخت ها در ایران

1,038

تلفظ شیرین دخت به فارسی

شيرين‌دخت

ریشه اسم شیرین دخت

فارسی

تلفظ شیرین دخت به انگلیسی

/š.-dokht/

رنگ اسم شیرین دخت

نیلی

ابجد اسم شیرین دخت

1574

ابجد وسیط اسم شیرین دخت

38

ابجد صغیر اسم شیرین دخت

26

درباره نام شیرین دخت

شیرین دخت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شیرین دخت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شیرین دخت، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,038 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شیرین دخت

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم شیرین دخت و معنی اسم شیرین دخت

ریشه اسم شیرین دخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم شیرین دخت فارسی می باشد و تلفظ شیرین دخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شيرين‌دخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /š.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شیرین دخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شیرین دخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شیرین دخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر شیرین، (به مجاز) زیبا، گرامی، عزیز.

معنی اسم شیرین دخت در ثبت احوال

۱- (شيرين + دخت = دختر)، دختر شيرين؛ ۲- (به مجاز) زيبا، گرامي، عزيز.

حروف ابجد و طالع بینی نام شیرین دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شیرین دخت عدد " 1574 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شیرین دخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شیرین دخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شیرین دخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شیرین دخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرحوصله و صبور

ترکیب دو اسم حسن و علی (نیکو و بلندقدر)

دارای ناز و عشوه، نازنین

آمرزنده و بخشاینده، از نامهای خداوند

جوانمرد مِهتر و بزرگتر، بخشنده بزرگ

پشتیبان، حمایت کننده

آراز، رود ارس

نگاه کردن، تماشا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید