شیرزاد

زاده شیر، (به مجاز) دلیر و شجاع

جنسیت اسم شیرزاد

پسر

شیرزاد به انگلیسی

shir zad

تعداد شیرزاد ها در ایران

45,993

تلفظ شیرزاد به فارسی

شيرزاد

ریشه اسم شیرزاد

فارسی

تلفظ شیرزاد به انگلیسی

/šir zād/

رنگ اسم شیرزاد

صورتی

ابجد اسم شیرزاد

522

ابجد وسیط اسم شیرزاد

30

ابجد صغیر اسم شیرزاد

18

درباره نام شیرزاد

شیرزاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شیرزاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شیرزاد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 45,993 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شیرزاد

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شیرزاد و معنی اسم شیرزاد

ریشه اسم شیرزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم شیرزاد فارسی می باشد و تلفظ شیرزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شيرزاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šir zād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شیرزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شیرزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شیرزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شیرزاد در لغت نامه دهخدا:
گونه ای لیکن که بر روی تنه ٔ درختان دیگر میروید و به بزرگی یک نخود تا یک گردو میرسد و التصاق کامل به درخت پایه ٔ خود دارد. گونه ای از آن در سیستان فراوان است و زنان بجهت ازدیاد شیر آن را میخورند .
< br/>معنی اسم شیرزاد در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (زیست‌شناسی) دانه‌ای به‌ درشتی نخود و قهوه‌ای‌رنگ یا سفید که بر تنۀ بعضی درختان می‌روید و سفت می‌شود. برخی از انواع آن باعث افزایش شیر مادر می‌شود.
۲. (صفت) [قدیمی] شیرزاده؛ زادۀ شیر؛ بچه‌شیر.
۳. (صفت) [قدیمی، مجاز] شجاع؛ دلیر

اسم شیرزاد در دانشنامه عمومی:
شیرزاد، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان مسجدسلیمان در استان خوزستان ایران است.

معنی اسم شیرزاد در ثبت احوال

۱- زاده شير؛ ۲- (به مجاز) دلير و شجاع؛ ۳- (در گياهي) (شيرزاد) نام گياهي كه برروي تنه درختان مي‌رويد؛ ۴- (اَعلام) شیرزاد: شاه غزنوی [قرن۵ و۶ هجری]، که پس از مدت کوتاهی به دست برادرش ارسلان کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام شیرزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شیرزاد عدد " 522 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شیرزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شیرزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شیرزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شیرزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

علم خداوند، دانش، راستی، درستی، کلام موافق حق

به معنی یاوری کننده مرد، نام شاه مقدونی که ایران را تسخیر کرد.

خجسته فرخنده

فرشته زیبا

بزرگ و سرآمد خانواده و ایل

یگانه در دین، بی نظیر در دین داری و دین ورزی

روضه ها، باغها

گلی از خانواده گل سرخ دارای گل‌های رنگارنگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران