شیده

آفتاب، درخشان، درخشنده، (به مجاز) زیبارو، نام پسر افراسیاب

جنسیت اسم شیده

دختر

شیده به انگلیسی

shide

تعداد شیده ها در ایران

4,164

تلفظ شیده به فارسی

شيده

ریشه اسم شیده

فارسی

تلفظ شیده به انگلیسی

/šide/

رنگ اسم شیده

بنفش

ابجد اسم شیده

319

ابجد وسیط اسم شیده

19

ابجد صغیر اسم شیده

13

درباره نام شیده

شیده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شیده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شیده، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,164 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شیده

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شیده و معنی اسم شیده

ریشه اسم شیده

همانطور که گفتیم ریشه اسم شیده فارسی می باشد و تلفظ شیده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شيده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šide/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شیده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شیده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شیده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به شید، نور، روشنایی، آفتاب، درخشان، درخشنده، (به مجاز) زیبارو
نام پسر افراسیاب از شخصیت‌های شاهنامه (که نام دیگرش پشنگ است).

معنی اسم شیده در ثبت احوال

(شيد= خورشيد + ه (پسوند نسبت)) ۱- منسوب به شيد؛ ۲- خورشيد، نور، روشني، روشنايي؛ ۳- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام شیده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شیده عدد " 319 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شیده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شیده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شیده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شیده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنایی ماه، نورانی مانند ماه، (به مجاز) زیبارو

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

آشکار و هویدا

خاورشناس و پزشک آلمانی

ترکیب دو اسم محمد و قاسم (ستوده و تقسیم کننده)

بینا و آگاه

اوستا، كتاب مقدس زردشتيان

راهنما، رهبر، هدایت کننده، از نام‌های پروردگار، لقب امام دهم شيعيان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید