شیدرخ

خورشید رخ، زیبا رو

جنسیت اسم شیدرخ

دختر

شیدرخ به انگلیسی

shid rokh

تعداد شیدرخ ها در ایران

564

تلفظ شیدرخ به فارسی

شيدرخ

ریشه اسم شیدرخ

فارسی

تلفظ شیدرخ به انگلیسی

/šid rokh/

رنگ اسم شیدرخ

آبی

ابجد اسم شیدرخ

1114

ابجد وسیط اسم شیدرخ

22

ابجد صغیر اسم شیدرخ

16

درباره نام شیدرخ

شیدرخ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شیدرخ دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شیدرخ که در انگلیسی به صورت shid rokh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 564 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شیدرخ

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم شیدرخ و معنی اسم شیدرخ

ریشه اسم شیدرخ

همانطور که گفتیم ریشه اسم شیدرخ فارسی می باشد و تلفظ شیدرخ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شيدرخ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šid rokh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شیدرخ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شیدرخ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شیدرخ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آفتاب رو، درخشان رو، زیبا، خورشید رخ، زیبا رو، بانویی که چهره اش چون خوشید درخشان است.

معنی اسم شیدرخ در ثبت احوال

1- آفتاب رو، درخشان رو؛ 2- (به مجاز) زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام شیدرخ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شیدرخ عدد " 1114 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شیدرخ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شیدرخ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شیدرخ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شیدرخ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کسی که از مال و منال دنیا می‌گذرد، زاهد، پسر بهمن و نوه‌ی اسفندیار، جدّ اردشیر بابکان

دختر پیامبر اسلام و از دختران امام حسین

گل طلایی، (به مجاز) زیبا و لطیف

منسوبه به شاه، (به مجاز) داراي ارزش و مقام شاهانه

ترکیب دو اسم امیر و سبحان (پادشاه و پاک)

سپیده دم

موجب آرامش و شادی دیگران، محبوب، معشوق

دوست منش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید