شیبا

شیوا، آشفته، شیفته

جنسیت اسم شیبا

دختر

شیبا به انگلیسی

shiba

تعداد شیبا ها در ایران

2,596

تلفظ شیبا به فارسی

شيبا

ریشه اسم شیبا

فارسی

تلفظ شیبا به انگلیسی

/šibā/

رنگ اسم شیبا

بنفش

ابجد اسم شیبا

313

ابجد وسیط اسم شیبا

13

ابجد صغیر اسم شیبا

7

درباره نام شیبا

شیبا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شیبا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شیبا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,596 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شیبا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شیبا و معنی اسم شیبا

ریشه اسم شیبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شیبا فارسی می باشد و تلفظ شیبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شيبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šibā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شیبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شیبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شیبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شیوا: واضح و دلنشین، فصیح، خوب، یکی از سه خدای بزرگ آیین هندو
شیفته: آن که به کسی یا چیزی دل بسته است، عاشق

معنی اسم شیبا در فرهنگ فارسی:
۱. آشفته، شیفته ۲. دیوانه ۳. ( اسم ) افعی.

معنی اسم شیبا در فرهنگ فارسی معین :
۱. آشفته ۲. شیفته، دیوانه ۳. افعی.

معنی اسم شیبا در ثبت احوال

(= شيوا)، آشفته، شيفته.

حروف ابجد و طالع بینی نام شیبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شیبا عدد " 313 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شیبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شیبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شیبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شیبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

افسانه، داستان، (به مجاز) مشهور

مانند سایه، خان بزرگ، محاسب

دختر آذر، دختر آتشین، (به‌مجاز) دختر سرخ‌گون و زیبارو

روشنایی دین، فروغ دین

شب طولانی و بسیار تاریک

آب و هر آن چه که، گلو را تر کند

آغاز فصل بهار، گل و شکوفه ی تازه روییده

نام کوچک‌ترین ستاره‌ صورت فلکی دب اکبر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید