شکیبا

صبور، باحوصله، بردبار

جنسیت اسم شکیبا

دختر

شکیبا به انگلیسی

shakiba

تعداد شکیبا ها در ایران

33,288

تلفظ شکیبا به فارسی

شکيبا

ریشه اسم شکیبا

فارسی

تلفظ شکیبا به انگلیسی

/ša(e)kibā/

رنگ اسم شکیبا

طلایی

ابجد اسم شکیبا

333

ابجد وسیط اسم شکیبا

21

ابجد صغیر اسم شکیبا

9

درباره نام شکیبا

شکیبا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شکیبا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شکیبا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 33,288 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شکیبا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم شکیبا و معنی اسم شکیبا

ریشه اسم شکیبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شکیبا فارسی می باشد و تلفظ شکیبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شکيبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ša(e)kibā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شکیبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شکیبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شکیبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

باحوصله، بردبار، حلیم، خویشتن‌دار، رزین، صابر، صبور، متحمل.

معنی شکیبا در فرهنگ معین:
بردبار.

معنی شکیبا در فرهنگ فارسی عمید:
صبور، بردبار.

معنی شکیبا در لغت‌نامه دهخدا:
صبور. تحمل کننده. آرام گیرنده. متحمل. بردبار. صابر.

معنی اسم شکیبا در ثبت احوال

صبور، بردبار، باشكيبايي.

حروف ابجد و طالع بینی نام شکیبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شکیبا عدد " 333 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شکیبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شکیبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شکیبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شکیبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نعمت‌ها، نیکی‌ها

نیکی، نیکوکاری، شایستگی

مؤنث لطیف ،گفتار نغز، نکته، شوخی

بنده پروردگار هدایت کننده

نیکی رسان، نیکی بخش، رب النوع رومی، دختر ژوپیتر ولاتون

پسر خورشید و نیکو

نام گياهی كوچك و يك ساله كه بسيار ظريف است

ترکیب دو اسم محمد و پرهام (ستوده و ابراهیم)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران