شکوفه

جوانه گل، غنچه

جنسیت اسم شکوفه

دختر

شکوفه به انگلیسی

shokufe

تعداد شکوفه ها در ایران

173,085

تلفظ شکوفه به فارسی

شکوفه

ریشه اسم شکوفه

فارسی

تلفظ شکوفه به انگلیسی

/šo(e)kufe/

رنگ اسم شکوفه

زرد

ابجد اسم شکوفه

411

ابجد وسیط اسم شکوفه

27

ابجد صغیر اسم شکوفه

24

درباره نام شکوفه

شکوفه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شکوفه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شکوفه که در انگلیسی به صورت shokufe نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 173,085 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شکوفه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم شکوفه و معنی اسم شکوفه

ریشه اسم شکوفه

همانطور که گفتیم ریشه اسم شکوفه فارسی می باشد و تلفظ شکوفه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شکوفه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šo(e)kufe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شکوفه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شکوفه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شکوفه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شکوفه در فرهنگ فارسی عمید :
(زیست شناسی) گل درخت میوه‌دار که پیش از روییدن برگ شکفته می‌شود، غنچه. [مجاز] قی، استفراغ.

معنی اسم شکوفه در فرهنگ معین :
اشکوفه، غنچه، گل درخت میوه‌دار.

معنی اسم شکوفه در فرهنگ فارسی :
غنچه، گل درخت میوه‌دارکه پیش ازبرگ شکفته می‌شود.

معنی اسم شکوفه در لغت‌نامه دهخدا :
گل درختان میوه‌دار. شیرینه. سعفه. زهره. زهر. سور. تی تی. گره برگ بر درخت پیش از آنکه بگشاید. بهرمه. ن وعاً گل درخت میوه دار هرگاه پیش از پدید شدن برگ پدید آید آنرا شکوفه گویند. سپید رنگ. استفراغ. قی و مرادف اشکفته. بمعنی قی که طعام غیرمنهضم معده از دهان بیرون آید. تهوع.

معنی اسم شکوفه در ثبت احوال

(در گياهي) هريك از گل‌هاي درختان ميوه كه معمولاً در فصل بهار مي‌شكفند.

حروف ابجد و طالع بینی نام شکوفه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شکوفه عدد " 411 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شکوفه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شکوفه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شکوفه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شکوفه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تند، تیز، چالاک، دلیر، فر، شکوه

آهنگ یا ملودی، آوازه

ملکوتی، آسمانی، منسوب به عرش

نام پرنده، سهره

مارال، آهو، (به مجاز) زیبا

پارسین، پارسی، اهل پارس

نیرومند، پهلوان، بلند بالا

جاویدان، بی‌مرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران