شکرالله

ستايش خدا

جنسیت اسم شکرالله

پسر

شکرالله به انگلیسی

shokrollah

تعداد شکرالله ها در ایران

121,287

تلفظ شکرالله به فارسی

شکرالله

ریشه اسم شکرالله

عربی

تلفظ شکرالله به انگلیسی

/šokrollāh/

رنگ اسم شکرالله

طلایی

ابجد اسم شکرالله

586

ابجد وسیط اسم شکرالله

34

ابجد صغیر اسم شکرالله

19

درباره نام شکرالله

شکرالله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شکرالله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شکرالله که در انگلیسی به صورت shokrollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 121,287 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شکرالله

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم شکرالله و معنی اسم شکرالله

ریشه اسم شکرالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم شکرالله عربی می باشد و تلفظ شکرالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شکرالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šokrollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شکرالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شکرالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شکرالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شکرالله در لغت نامه دهخدا :
سپاس گوی خدا، ستایش خدا - سپاس خدا را


شکرالله، روستایی از توابع بخش مرزداران شهرستان سرخس در استان خراسان رضوی ایران است.

معنی اسم شکرالله در ثبت احوال

(عربي) ستايش خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام شکرالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شکرالله عدد " 586 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شکرالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شکرالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شکرالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شکرالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

با وقار، بردبار

توانا، قادر، از نامهای خداوند

ترکیب دو اسم پارسا و مهر (پاکدامن و محبت)

ممتاز و برجسته

ترکیب دو اسم موسی و رضا (از آب گرفته شده و خشنود)

آرایش، زینت و زیور، خوش آمدن در چشم

نام بنیان گذار سلسلۀ هخامنشی، خورشید

شایسته، لایق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید