شوکا

چادر و جامه درشت بافت، نوعی گوزن

جنسیت اسم شوکا

دختر

شوکا به انگلیسی

shuka

تعداد شوکا ها در ایران

916

تلفظ شوکا به فارسی

شوکا

ریشه اسم شوکا

فارسی

تلفظ شوکا به انگلیسی

/šukā/

رنگ اسم شوکا

صورتی

ابجد اسم شوکا

327

ابجد وسیط اسم شوکا

15

ابجد صغیر اسم شوکا

12

درباره نام شوکا

شوکا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شوکا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شوکا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 916 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شوکا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شوکا و معنی اسم شوکا

ریشه اسم شوکا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شوکا فارسی می باشد و تلفظ شوکا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شوکا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šukā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شوکا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شوکا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شوکا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شوکا در لغت‌نامه دهخدا:
از جنس گاو کوهی است که به عربی وعل گویند و آن حیوانی است سیاه رنگ بقدر گاومیش کوچکی و به ترکی جریر گویند. در مازندران بسیار است.

معنی اسم شوکا در فرهنگ فارسی:
جامه و چادر درش ت بافت، (در گویش مازندرانی) کوچک‌ترین آهوی ایران، آهوی جنگلی، گاوی به رنگ زرد کم رنگ

معنی اسم شوکا در فرهنگ معین:
کوچک ترین گوزن ایران< /a> از راسته جفت سمان دارای کفل سفید و دم کوتاه

معنی اسم شوکا در فرهنگ فارسی عمید:
چادر یا جامۀ درشت بافت، لباس خشن که درشتیش به سبب نو بودن آن باشد، نوعی گوزن کوچک با دم کوتاه و کفل سفید که نوع نر آن شاخ‌دار است و در جنگل‌ها زندگی می‌کند.

معنی اسم شوکا در ثبت احوال

۱- نوعي گوزن بومي اروپا و آسيا؛ ۲- (در مازندراني) به معني آهو و غزال.

حروف ابجد و طالع بینی نام شوکا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شوکا عدد " 327 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شوکا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شوکا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شوکا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شوکا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باد خنک و سرد اول صبح، سپیدی صبح که افق را فرا می‌گیرد

نیرو، قدرت

نشانه، علامت، آیه

شادباش، عشق و محبت

سالم، بی عیب، آرام و مطیع

پیروز، حمایت شده از سوی خداوند

شب طولانی و بسیار تاریک

زیباروی، نیکو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید