شورانگیز

ایجاد کننده ی هیجان، هیجان انگیز

جنسیت اسم شورانگیز

دختر

شورانگیز به انگلیسی

shurangiz

تعداد شورانگیز ها در ایران

3,314

تلفظ شورانگیز به فارسی

شورانگيز

ریشه اسم شورانگیز

فارسی

تلفظ شورانگیز به انگلیسی

/šurangiz/

رنگ اسم شورانگیز

سبز

ابجد اسم شورانگیز

594

ابجد وسیط اسم شورانگیز

42

ابجد صغیر اسم شورانگیز

27

درباره نام شورانگیز

شورانگیز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شورانگیز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شورانگیز که در انگلیسی به صورت shurangiz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,314 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شورانگیز

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم شورانگیز و معنی اسم شورانگیز

ریشه اسم شورانگیز

همانطور که گفتیم ریشه اسم شورانگیز فارسی می باشد و تلفظ شورانگیز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شورانگيز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šurangiz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شورانگیز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شورانگیز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شورانگیز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شورانگیز در فرهنگ فارسی عمید :
۱. هیجان‌آور.
۲. فتنه‌انگیز.


معنی اسم شورانگیز در ثبت احوال

1- ايجاد كننده‌ي هيجان، هيجان انگيز؛ 2- (در قديم) آشوب به پا كننده، فتنه انگيز.

حروف ابجد و طالع بینی نام شورانگیز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شورانگیز عدد " 594 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شورانگیز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شورانگیز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شورانگیز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شورانگیز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نيك چون خوبان و نيكان، دختر زیبا رو

سمت راست، مبارک، بسیار با برکت

دختر راست گفتار و درست کردار

سعادتمند، خوشبخت، روز نیک، روز خوش، نام نوعی بلور کبود

مؤنث صالح، شایسته و درستکار، نیک، خوب، دارای اعتقاد و عمل درست دینی

خالص، محض، میان

طلوع خورشید، عمر و زندگی مادر، فرزند عزیز و گرانمایه برای مادر

ترکیب دو اسم محمد و ارمیا (ستوده و بزرگ داشته شده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید