شوان

شبان، چوپان

جنسیت اسم شوان

پسر

شوان به انگلیسی

shovan

تعداد شوان ها در ایران

1,314

تلفظ شوان به فارسی

شوان

ریشه اسم شوان

فارسی

تلفظ شوان به انگلیسی

/šo(a)vān/

رنگ اسم شوان

نارنجی

ابجد اسم شوان

357

ابجد وسیط اسم شوان

9

ابجد صغیر اسم شوان

15

درباره نام شوان

شوان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شوان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شوان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,314 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شوان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم شوان و معنی اسم شوان

ریشه اسم شوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم شوان فارسی می باشد و تلفظ شوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šo(a)vān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شوان در لغت نامه دهخدا:
چوپان، نگه دارنده گوسفندان، تیره ای از ایل کلهر، نام کوهی بستان ابن عامر

معنی اسم شوان در فرهنگ معین:
شبان

معنی اسم شوان در فرهنگ فارسی عمید:
شبان

معنی اسم شوان در ثبت احوال

(= شبان) (در قديم) شبان؛ چوپان، نگهبانِ گله.

حروف ابجد و طالع بینی نام شوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شوان عدد " 357 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و فاضل (ستوده و نیکو)

برآمدن خورشید و مانند آن

اعتماد کردن، سپردن کارها به خداوند

زن رستگار، پیروز

عاشق و بی قرار، رئيس، حاكم

زنده، کسی که برای چیزی وقت و زمان تعیین کند

نور دین، آن که چون ستاره‌ی روشنی در دین است

زيبا روی شاد و خرم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید