شهین

منسوبه به شاه، (به مجاز) داراي ارزش و مقام شاهانه

جنسیت اسم شهین

دختر

شهین به انگلیسی

shahin

تعداد شهین ها در ایران

269,481

تلفظ شهین به فارسی

شهين

ریشه اسم شهین

فارسی

تلفظ شهین به انگلیسی

/šahin/

رنگ اسم شهین

صورتی

ابجد اسم شهین

365

ابجد وسیط اسم شهین

17

ابجد صغیر اسم شهین

14

درباره نام شهین

شهین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شهین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شهین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 269,481 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شهین

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شهین و معنی اسم شهین

ریشه اسم شهین

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهین فارسی می باشد و تلفظ شهین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šahin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شهین در فرهنگ فارسی عمید :
مربوط به شاه. (اسم مصدر) تپش، لرزش. (اسم) (زیست شناسی) صمغ نوعی درخت. (اسم) (موسیقی) نوعی ساز که از امروزه میان رفته است.

معنی اسم شهین در لغت نامه دهخدا :
(از: شه + َین، پسوند نسبت ) منسوب بشاه، مانند زرین و سیمین.

معنی اسم شهین در ثبت احوال

(شه + ين (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به شاه؛ ۲- (به مجاز) داراي ارزش و مقامِ شاهانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهین عدد " 365 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شهین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آبراهه

نعناع، گیاهی کاشتنی و خوشبو

پارچه ی ابریشمیِ لطیف و گران بها، (به مجاز) گل‌های ظریف و رنگارنگ

دارای قامت شکوهمند و زیبا

محجوب، پوشیده، با شرم و حیا

دارای ارزش، بهادار، محترم

نگهبان ماه، مجازا زیبا و مهتاب رو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید