شهیار

همنشین و مونس شاه، نظیر و همتای شاه، (به مجاز) بلند مرتبه

جنسیت اسم شهیار

پسر

شهیار به انگلیسی

shah yar

تعداد شهیار ها در ایران

1,252

تلفظ شهیار به فارسی

شَهيار

ریشه اسم شهیار

فارسی

تلفظ شهیار به انگلیسی

/šah yār/

رنگ اسم شهیار

سبز

ابجد اسم شهیار

516

ابجد وسیط اسم شهیار

24

ابجد صغیر اسم شهیار

12

درباره نام شهیار

شهیار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شهیار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شهیار که در انگلیسی به صورت shah yar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,252 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شهیار

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم شهیار و معنی اسم شهیار

ریشه اسم شهیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهیار فارسی می باشد و تلفظ شهیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَهيار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šah yār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یاور شاه، مددکار شاه، یارِ شاه، یاور و کمک کننده شاه، نام یکی از دانشمند زرتشتی در قرن یازدهم یزگردی

معنی اسم شهیار در ثبت احوال

[شه = شاه +یار (در قدیم) همدم، همنشین، مونس، نظیر، همتا + یار] ۱- روی هم به معنی همدم، همنشین و مونس شاه؛ ۲- نظیر و همتای شاه؛ ۳- (به مجاز) بلند مرتبه.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهیار عدد " 516 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شهیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن زیبا، نیکو، نیکو سیرت، پسندیده

سرشت، طبيعت، ضمير، دل، بنياد، آئين، مقام، جايگاه

مهربانیها، مهربانی، مهر

تحسین شده، نیکو کردار، از نام‌های پروردگار

شادمان، خوشبخت

شکوفه ها، گل ها

منسوب به شاه و شاهی

گل ریزان، گل پاشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید