شهیاد

یاد شاه

جنسیت اسم شهیاد

پسر

شهیاد به انگلیسی

shahyad

تعداد شهیاد ها در ایران

27,803

تلفظ شهیاد به فارسی

شهیاد

ریشه اسم شهیاد

فارسی

تلفظ شهیاد به انگلیسی

/shahyad/

رنگ اسم شهیاد

صورتی

ابجد اسم شهیاد

320

ابجد وسیط اسم شهیاد

20

ابجد صغیر اسم شهیاد

14

درباره نام شهیاد

شهیاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شهیاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شهیاد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 27,803 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شهیاد

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شهیاد و معنی اسم شهیاد

ریشه اسم شهیاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهیاد فارسی می باشد و تلفظ شهیاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهیاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /shahyad/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهیاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهیاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهیاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرکب از شه (شاد) + یاد (خاطره)

خاطره شاه، یاد شاه

معنی اسم شهیاد در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم شهیاد معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام شهیاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهیاد عدد " 320 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهیاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شهیاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهیاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهیاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از پیامبران الهی، نام سومین پسر آدم و حوا

در شب سير كردن، معراج پيامبر اسلام (ص)، نام هفدهمین سوره قرآن مجید

آمیتیس

ترکیب دو اسم محمد و توفیق ( ستوده و کامیابی )

قید و بند، سیاه، تیره گون، آثار نو

بزرگ و سرآمد خانواده و ایل

بزرگی و بخشندگی خداوند

حامی، یاور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید