شهپر

شاه پر، هر یک از پرهای اصلی بال پرندگان، بال بزرگ

جنسیت اسم شهپر

دختر

شهپر به انگلیسی

shahpar

تعداد شهپر ها در ایران

2,806

تلفظ شهپر به فارسی

شهپر

ریشه اسم شهپر

فارسی

تلفظ شهپر به انگلیسی

/šahpar/

رنگ اسم شهپر

بنفش

ابجد اسم شهپر

507

ابجد وسیط اسم شهپر

17

ابجد صغیر اسم شهپر

14

درباره نام شهپر

شهپر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شهپر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شهپر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,806 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شهپر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شهپر و معنی اسم شهپر

ریشه اسم شهپر

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهپر فارسی می باشد و تلفظ شهپر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهپر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šahpar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهپر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهپر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهپر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شهپر در فرهنگ فارسی عمید :
۱. پر بزرگ پرنده؛ شه‌بال.
۲. قسمتی از بال هواپیما که تغییر خط سیر هواپیما ‌توسط آن صورت می‌گیرد.

معنی اسم شهپر در فرهنگ فارسی معین :
۱ - بال بزرگ ، شهبال . ۲ - قسمتی از بال هواپیما که تغییر خط سیر هواپیما توسط آن انجام می شود.

معنی اسم شهپر در ثبت احوال

(= شاه پر)، هر يك از پرهاي اصلي پرندگان.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهپر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهپر عدد " 507 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهپر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شهپر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهپر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهپر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاک، پارسا، زکی

تابان، درخشان، پرتو افشان

زرین، از جنس زر، به رنگ زر، طلایی، زیبا و آراسته

مخففِ پادشاه، بزرگ

ترکیب دو اسم فاطمه و بهار (رانده شده از آتش و دوره شادابی هر چیزی)

بسیار مهربان، بسیار دوستدار، از نام های پروردگار

نام یکی از صورت‌های فلکی ،نام نوعی پرنده

ترکیب دو اسم محمد و بهنام (ستوده و خوش نام)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران