شهنام

بزرگ نام و دارنده ی نامِ شاهانه، (به مجاز) نيكنام

جنسیت اسم شهنام

پسر

شهنام به انگلیسی

shah nam

تعداد شهنام ها در ایران

2,488

تلفظ شهنام به فارسی

شَهنام

ریشه اسم شهنام

فارسی

تلفظ شهنام به انگلیسی

/šah nām/

رنگ اسم شهنام

قرمز

ابجد اسم شهنام

396

ابجد وسیط اسم شهنام

12

ابجد صغیر اسم شهنام

18

درباره نام شهنام

شهنام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شهنام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شهنام، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,488 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شهنام

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم شهنام و معنی اسم شهنام

ریشه اسم شهنام

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهنام فارسی می باشد و تلفظ شهنام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَهنام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šah nām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهنام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهنام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهنام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دارای آوازه شاهانه ، نیکنام، نکونام.

معنی اسم شهنام در ثبت احوال

۱- بزرگ نام و دارنده‌ي نامِ شاهانه؛ ۲- (به مجاز) نيكنام، نكونام.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهنام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهنام عدد " 396 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهنام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شهنام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهنام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهنام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مهرورز، مهربان، دلبر، ستایش، بخشش، با شکوه

ترکیب دو اسم اسد و الله (شیر و خدا)

پسنديده و دوست داشتنی

نامِ قومی پیش از اسلام

ترکیب دو اسم محمد و مسیحا (ستوده و لقب حضرت عیسی)

(به مجاز) زیبارو

شایسته، لایق، سزاوار

سرباز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید