شهمیر

شاه، امير و سلطان

جنسیت اسم شهمیر

پسر

شهمیر به انگلیسی

shahmir

تعداد شهمیر ها در ایران

902

تلفظ شهمیر به فارسی

شهمیر

ریشه اسم شهمیر

فارسی

تلفظ شهمیر به انگلیسی

/šahmir/

رنگ اسم شهمیر

بنفش

ابجد اسم شهمیر

555

ابجد وسیط اسم شهمیر

27

ابجد صغیر اسم شهمیر

15

درباره نام شهمیر

شهمیر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شهمیر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شهمیر که در انگلیسی به صورت shahmir نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 902 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شهمیر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شهمیر و معنی اسم شهمیر

ریشه اسم شهمیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهمیر فارسی می باشد و تلفظ شهمیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهمیر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šahmir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهمیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهمیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهمیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شه + امیر: شاه، سلطان، امیر، فرمانروا
مخفف شهمیرزاد، شهری در استان سمنان و شهرستان مدیشهر

معنی اسم شهمیر در ثبت احوال

(شه = شاه + میر = امیر)، 1- مخفف شاه امیر؛ 2- مقلوب شده ی امیرشاه؛ 3- (اعلام) 1) شهمیرزاد نام شهری در شهرستان سمنان؛ 2) شهمیرسرا و علی آباد شهمیر نام روستاهایی در شهرستان های رشت و نیشابور.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهمیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهمیر عدد " 555 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهمیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شهمیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهمیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهمیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و مهیار (ستوده و ماهیار)

ترکیب دو اسم مهر و آفرین (محبت و آفرینش)

نعناع، گیاهی کاشتنی و خوشبو

حمد و ستایش خداوند

منسوب به پری، فرشتگان، (به مجاز) زیبا

نظر، دید، تماشا

آن که چون شاه بزرگ و شکوهمند است

مثل ایل، همانند ایل، بخشنده، دختر نجیب و پاکدامن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید