شهلا

زن دارای چشمان سیاه رنگ، زيبا و فريبنده (چشم)

جنسیت اسم شهلا

دختر

شهلا به انگلیسی

shahla

تعداد شهلا ها در ایران

355,806

تلفظ شهلا به فارسی

شهلا

ریشه اسم شهلا

عربی

تلفظ شهلا به انگلیسی

/šahlā/

رنگ اسم شهلا

سبز

ابجد اسم شهلا

336

ابجد وسیط اسم شهلا

12

ابجد صغیر اسم شهلا

12

درباره نام شهلا

شهلا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شهلا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شهلا که در انگلیسی به صورت shahla نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 355,806 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شهلا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم شهلا و معنی اسم شهلا

ریشه اسم شهلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهلا عربی می باشد و تلفظ شهلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šahlā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شهلا در لغت‌نامه دهخدا :
چشم سیاهی را گویند که مایل به سرخی باشد و فریبندگی داشته باشد، چشم سیاه فام، زن میش چشم.

معنی اسم شهلا در فرهنگ فارسی :
(صفت) مونث اشهل، زن میش چشم، زنی که چشمش سیاه مایل به کبود و سیاه باشد، توضیح در فارسی توجهی به تانیث آن ندارند.

معنی اسم شهلا در فرهنگ فارسی عمید :
(زیست شناسی) ویژگی نوعی نرگس که حلقۀ وسط آن سرخ یا کبود است: نرگس شهلا.

معنی اسم شهلا در ثبت احوال

۱- داراي چشم رنگ سياه چون رنگ چشم ميش؛ ۲- (به مجاز) زيبا و فريبنده (چشم)؛ ۳- (در گياهي) ويژگي نوعي نرگس كه حلقه‌ي وسط آن سرخ يا بنفش است؛ نرگس، نرگس شهلا.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهلا عدد " 336 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شهلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و صدرا (شریف و ارج دهنده)

سرخ گون ،قرمزرنگ

ترکیبی از دو اسم احمد و علی (ستوده‌تر و بلندقدر)

دارای شرف، ارجمند، بزرگوار، دارای ارزش و اعتبار، ارزشمند

ترکیب دو اسم امیر و ابراهیم (فرمانروا و پدر مهربان)

باحیا و محجوب

لایق، محبت، دوست داشته شده

بهترین زنان، لقب حضرت فاطمه (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران