شهرو

حکومت کننده

جنسیت اسم شهرو

دختر

شهرو به انگلیسی

shahru

تعداد شهرو ها در ایران

483

تلفظ شهرو به فارسی

شهرو

ریشه اسم شهرو

فارسی

تلفظ شهرو به انگلیسی

/šahru/

رنگ اسم شهرو

سبز

ابجد اسم شهرو

511

ابجد وسیط اسم شهرو

19

ابجد صغیر اسم شهرو

16

درباره نام شهرو

شهرو یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شهرو را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شهرو، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 483 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شهرو

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم شهرو و معنی اسم شهرو

ریشه اسم شهرو

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهرو فارسی می باشد و تلفظ شهرو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهرو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šahru/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهرو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهرو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهرو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

حکومت کننده، سلطنت کننده، سلطان، نام زنی زیبا در منظومه ویس و رامین، از شخصیتهای شاهنامه، نام موبدی دانا و اداره کننده ایران در زمان کودکی شاپور ذوالاکتاف پادشاه ساسانی

معنی اسم شهرو در ثبت احوال

حکومت کننده، سلطنت کننده؛ 2- (اعلام) 1) شهرو [اساطیر] از زمان ایران باستان است که نمایه ای از زنِ دانا، اندیشمند و توانا را به تماشا می گذارد.
نویسنده ی داستان حماسی برزونامه در چهره ای که از این زن رسم کرده است نمادی از دانایی، شهامت و چاره سازی را آرایه می کند.
او پس از آن که در می یابد شاه توران افراسیاب پسر او برزو را فریب داده و او را آماده ی کشتن رستم ساخته است او را از انجام این کار مانع می شود و در آن هنگام هم که رستم و برزو با یکدیگر دست به گریبان می شوند باز نقش میانجی داننده ای را بازی می کند که می تواند هر مشکلی را از هم بگشاید؛ 2) شهرو نام زنی [در دوره ی ساسانی] که تنها به سبب شخصیت وجودی برزویه ی پزشک و دانشمند بزرگی که در زمان انوشیروان ساسانی می زیست و به فرهنگ باستان خدمات زیادی کرد در تاریخ نامه ها باقی مانده و بسیاری تربیت و فرهنگ برزویه را از او دانسته و او را یکی از خردمندترین زنان ـ مادران دوره ی ساسانی دانسته اند.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهرو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهرو عدد " 511 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهرو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شهرو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهرو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهرو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم حجت و الله (دلیل و خدا)

پادشاه، نیک‌نام، نام چند تن از پادشاهان ایران

ترکیب دو اسم محمد و مرصاد (ستوده و کمینگاه)

اشک، سرشک

نام سرزمینی که در ماوراءالنهر قرار داشت

پاک و مقدس، منزه

نام سه ستاره به شکل مثلث

دلاور، شجاع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید