شهره

مشهور، نامدار و نامور

جنسیت اسم شهره

دختر

شهره به انگلیسی

shohre

تعداد شهره ها در ایران

54,984

تلفظ شهره به فارسی

شُهره

ریشه اسم شهره

عربی

تلفظ شهره به انگلیسی

/šohre/

رنگ اسم شهره

صورتی

ابجد اسم شهره

510

ابجد وسیط اسم شهره

18

ابجد صغیر اسم شهره

15

درباره نام شهره

شهره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شهره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شهره که در انگلیسی به صورت shohre نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 54,984 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شهره

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شهره و معنی اسم شهره

ریشه اسم شهره

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهره عربی می باشد و تلفظ شهره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شُهره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šohre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شهره در فرهنگ فارسی:
مشهور، نامدار، نامور، معروف به نیکی یا بدی
مشهور نامدار نامور : شهره شهر
چربی روی تن گوسفند شهله

معنی اسم شهره در فرهنگ فارسی عمید:
مشهور؛ نامدار؛ نامور؛ معروف؛ مشهور به نیکی یا بدی.
⟨ شهرۀ آفاق: [مجاز] مشهور و نامدار در همۀ عالم می‌گردد


معنی اسم شهره در لغت نامه دهخدا:
نام یکی از نجبای ایران که بهرام گور او را پادشاه توران زمین کرده بود.

معنی اسم شهره در ثبت احوال

مشهور، نامور.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهره عدد " 510 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شهره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام سرزمینی که در ماوراءالنهر قرار داشت

نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

بمان برایم، نام شخصیتی در شعر نیما یوشیج

ترکیبی از دو اسم محمد و حنان (ستوده و بخشاينده)

نقش و طرح های تزیینی، آخرین

خوش سخن

ترکیب دو اسم حمید و علی (ستوده و بزرگوار)

فاتح و پیروز، نام خسرو دوم شاهنشاه ساساني، مشهور به خسرو پرويز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید