شهرزاد

زاده شهر، نام دختری زیبا که داستان‌های هزار و یک شب از زبان او نقل شده است

جنسیت اسم شهرزاد

دختر

شهرزاد به انگلیسی

shahr zad

تعداد شهرزاد ها در ایران

75,705

تلفظ شهرزاد به فارسی

شهرزاد

ریشه اسم شهرزاد

فارسی

تلفظ شهرزاد به انگلیسی

/šahr zād/

رنگ اسم شهرزاد

سبز

ابجد اسم شهرزاد

517

ابجد وسیط اسم شهرزاد

25

ابجد صغیر اسم شهرزاد

22

درباره نام شهرزاد

شهرزاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شهرزاد دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شهرزاد که در انگلیسی به صورت shahr zad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 75,705 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شهرزاد

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم شهرزاد و معنی اسم شهرزاد

ریشه اسم شهرزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهرزاد فارسی می باشد و تلفظ شهرزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهرزاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šahr zād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهرزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهرزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهرزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شهرزاد در لغت‌نامه دهخدا :
شهرزاد مخفف شهرزاده، زاده ٔ شهر، اهل، وطنی، بومی، مقابل اجنبی و غریب و خارجه و خارجی

معنی اسم شهرزاد در دانشنامه عمومی :
شهرزاد قصه گو، نام شخصیت اصلی در رشته داستان‌های هزار و یک شب

معنی اسم شهرزاد در ثبت احوال

۱- (مخفف شهرزاده)، زاده‌ي شهر، شهري؛ ۲- (اَعلام) شخصیت اصلی کتاب هزار و یک شب، که به همسری پادشاه در می‌آید و هر شب بخشی از داستان‌های هزار و یک شب را برای او نقل می‌کند.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهرزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهرزاد عدد " 517 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهرزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شهرزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهرزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهرزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

لطف و محبت خداوند، بخشش خدا

امید، آرزو، بشارت دهنده پیروزی

ستاره، کوکب، مردمک چشم

دارای گیسوان پرندین و نرم و فراوان، نام دختر افراسیاب و همسر سیاوش، از شخصیت‌های شاهنامه

درخشنده، دارای عظمت و شکوه

ترکیب دو اسم محمد و ظاهر (ستوده و آشکار)

دلیل، حجت، روشنی

ترکیب دو اسم محمد و اسلام ( ستوده و فرمان بردن )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید