شهرداد

زاده ی شهر، شهری

جنسیت اسم شهرداد

پسر

شهرداد به انگلیسی

shahr dad

تعداد شهرداد ها در ایران

828

تلفظ شهرداد به فارسی

شهرداد

ریشه اسم شهرداد

فارسی

تلفظ شهرداد به انگلیسی

/šahr dād/

رنگ اسم شهرداد

طلایی

ابجد اسم شهرداد

514

ابجد وسیط اسم شهرداد

22

ابجد صغیر اسم شهرداد

19

درباره نام شهرداد

شهرداد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شهرداد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شهرداد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 828 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شهرداد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم شهرداد و معنی اسم شهرداد

ریشه اسم شهرداد

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهرداد فارسی می باشد و تلفظ شهرداد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهرداد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šahr dād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهرداد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهرداد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهرداد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

(شهر + داد = داده، آفریده )، زاده ی شهر، شهری، نام قدیم شهر اهواز

معنی اسم شهرداد در ثبت احوال

(شهر + داد = داده، آفريده)، زاده‌ي شهر، شهري.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهرداد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهرداد عدد " 514 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهرداد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شهرداد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهرداد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهرداد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

موفقیت، کامیابی

منسوب به گل، به رنگ گل سرخ، سرخ

روی زمین، چشمه روان، زمین روز رستاخیز، ماه

پادشاه، حاکم، فرمانروا، (به مجاز) سرور و بزرگ، عزت

نشانه، علامت، آیه

روان، خرد و روح ، آسمان، بهشت

حلقه نورانی و رنگی اطراف ماه یا خورشید، خرمن ماه

دختر زیبا و محبوب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید