شهرام

مطیع شاه، موجب آرامش شاه

جنسیت اسم شهرام

پسر

شهرام به انگلیسی

shahram

تعداد شهرام ها در ایران

248,805

تلفظ شهرام به فارسی

شهرام

ریشه اسم شهرام

فارسی

تلفظ شهرام به انگلیسی

/šahrām/

رنگ اسم شهرام

آبی

ابجد اسم شهرام

546

ابجد وسیط اسم شهرام

18

ابجد صغیر اسم شهرام

15

درباره نام شهرام

شهرام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شهرام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شهرام که در انگلیسی به صورت shahram نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 248,805 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شهرام

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم شهرام و معنی اسم شهرام

ریشه اسم شهرام

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهرام فارسی می باشد و تلفظ شهرام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهرام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šahrām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهرام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهرام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهرام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شهرام نامی است ایرانی برای پسران. ریشهٔ این نام به زبان پهلوی باز می‌گردد و این نام در زبان فارسی امروزی از دو بخش شه = شاه (Shah) و رام (Ram) تشکیل شده که اولی به معنای شاه و دومی نام فرشته‌ای در دین ز رتشت است و روی هم رفته به‌معنای شاه رام یا رام بزرگ هست. رام که فرشته‌ای است موکول بر سعادت و روزی مردم به جهت روزی رسانی و سعادتمند نمودن مردم، بین ایرانیان باستان از ارزش بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین جهت نام این فرشته به تنهایی یا با پیشوند شه یا شاه بر فرزندان پسر ایرانیان و کشورهایی که زمانی در سلطه ایران بودند مانند هند، پاکستان، تاجیکستان و… بسیار نهاده شده است.

معنی اسم شهرام در ثبت احوال

۱- مطيع شاه، رام شاه؛ ۲- آرام شاه، موجب آرامش شاه.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهرام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهرام عدد " 546 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهرام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شهرام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهرام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهرام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ديدار، ملاقات، چهره‌، صورت

ترکیب دو اسم احمد و رضا (پسندیده‌تر و خشنود)

دوست منش

سخن گو، روایت کننده اخبار و احادیث نبوی، لقب حضرت فاطمه (س)

نور خدا

بخشنده چون خورشید، بزرگوار

كسی كه خانه‌های خوب فراهم می‌کند، آگاه، خردمند، از شخصیت‌های شاهنامه

صفت نيك، فضيلت، خصلت پسندیده، خوي خوش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید