شهامت

بی باكی، دليری

جنسیت اسم شهامت

پسر

شهامت به انگلیسی

shahamat

تعداد شهامت ها در ایران

975

تلفظ شهامت به فارسی

شَهامَت

ریشه اسم شهامت

عربی

تلفظ شهامت به انگلیسی

/šahāmat/

رنگ اسم شهامت

بنفش

ابجد اسم شهامت

746

ابجد وسیط اسم شهامت

14

ابجد صغیر اسم شهامت

17

درباره نام شهامت

شهامت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شهامت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شهامت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 975 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شهامت

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شهامت و معنی اسم شهامت

ریشه اسم شهامت

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهامت عربی می باشد و تلفظ شهامت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَهامَت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šahāmat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهامت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهامت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهامت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شهامت در فرهنگ فارسی عمید:
دلیری، بی‌باک و نترس بودن.

معنی اسم شهامت در ثبت احوال

بي باكي، دليري، حالت ترس نداشتن از چيزي يا كسي در انجام كاري يا گفتن مطلبي.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهامت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهامت عدد " 746 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهامت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شهامت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهامت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهامت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و قدیر (ستوده و توانا)

بسیار شاد، نام همسر داریوش دوم پادشاه هخامنشی

همتای مهر، تابان و درخشان چون خورشید

شیر خداوند

نام یکی از فرشتگان مقرب خداوند که روزی زمینیان را می‌رساند

از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان ایرانی، شکوهمند، شجاع و دلیر

بنده خدای بزرگ

نخل هندی، فوفل، شاهزاده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید