شهاب

پاره‌ای از آتش، افروزه، ستاره دنباله‌دار، سنگ‌های آسمانی که در اثر برخورد با زمین می‌سوزند

جنسیت اسم شهاب

پسر

شهاب به انگلیسی

shahab

تعداد شهاب ها در ایران

110,769

تلفظ شهاب به فارسی

شهاب

ریشه اسم شهاب

فارسی , عربی

تلفظ شهاب به انگلیسی

/ša(e)hāb/

رنگ اسم شهاب

زرد

ابجد اسم شهاب

308

ابجد وسیط اسم شهاب

8

ابجد صغیر اسم شهاب

11

درباره نام شهاب

شهاب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شهاب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شهاب، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 110,769 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شهاب

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم شهاب و معنی اسم شهاب

ریشه اسم شهاب

همانطور که گفتیم ریشه اسم شهاب فارسی , عربی می باشد و تلفظ شهاب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شهاب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ša(e)hāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شهاب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شهاب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شهاب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شهاب در ویکی پدیا :

[قدیمی] آب سرخ‌رنگی که از گل کاجیره گرفته می‌شود؛ شاه‌آب. شعله، شعلۀ آتش. (نجوم) خط ی روشن در آسمان که بر اثر برخورد سنگی آسمانی با جو زمین و سوختن آن ایجاد می‌شود.

معنی اسم شهاب در لغت‌نامه دهخدا :
مخفف شاه آب است و آن آب سرخی باشد که مرتبه ٔ اول از گل کاجیره گیرند. شاه آب. رنگ سرخ را گویند که در مرتبه ٔ اول از گل کاژیره کشند و در اصل شاه آب بود به کثرت است عمال شهاب شده.در لطایف و مدار نوشته به معنی بچه سگ است.

شهاب دهی است از دهستان بخش حومه ٔ شهرستان بیرجند که از ۱۹۸ آبادی تشکیل شده و مجموع نفوس آن در حدود ۱۰۹۶۵ تن است و قرای مهم آن عب ارتند از بجد با ۱۰۸۰ تن سکنه و امیرآباد که ۵۳۴ تن سکنه دارد. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج ۹).

معنی اسم شهاب در فرهنگ نام‌ها :
در ن جوم پدیده‌ای به شکل خطی درخشان که به علت برخورد سنگ آسمانی با جو زمین و سوختن سریع آن به طور ناگهانی در آسمان دیده می‌شود.

معنی اسم شهاب در ثبت احوال

۱- (در نجوم) پديده‌اي به شكل خطي درخشان كه به علت برخورد سنگ آسماني با جو زمين و سوختن سريع آن به طور ناگهاني در آسمان ديده مي‌شود؛ ۲- (اَعلام) شهاب ترشیزی: [قرن ۱۲و ۱۳ هجری] شاعر، مورخ و خوش‌نویس ایرانی.
از آثار اوست: مراد نامه در تاریخ وقایع زمان علی مرادخ ان زند، تذکرة الوزار و منظومه‌های بهرام نامه، درة التاج و یوسف و زلیخا.

حروف ابجد و طالع بینی نام شهاب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شهاب عدد " 308 " و ابجد وسیط " 8 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شهاب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شهاب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شهاب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شهاب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زهره، ناهید، رب النوع عشق در نزد یونانی‌ها

پسر عاقل و دانا

آن که حکومت مقدس دارد، شهریاری و پادشاهی مقدس

معروف، بزرگ، نیک نام

ایمن، در امان، نام مادر پیامبر اسلام (ص)

خداوند، ایزد

جانشین، فرزند صالح، شایسته

ترکیب دو اسم فاطمه و نورا (رانده شده از آتش و نورانی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید