شنیان

وزيدن نسيم

جنسیت اسم شنیان

دختر

شنیان به انگلیسی

shaniyan

تعداد شنیان ها در ایران

906

تلفظ شنیان به فارسی

شَنیان

ریشه اسم شنیان

کردی

تلفظ شنیان به انگلیسی

/šaniyān/

رنگ اسم شنیان

نیلی

ابجد اسم شنیان

411

ابجد وسیط اسم شنیان

15

ابجد صغیر اسم شنیان

15

درباره نام شنیان

شنیان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شنیان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شنیان، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 906 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شنیان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم شنیان و معنی اسم شنیان

ریشه اسم شنیان

همانطور که گفتیم ریشه اسم شنیان کردی می باشد و تلفظ شنیان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَنیان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šaniyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شنیان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شنیان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شنیان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

وزیدن نسیم، آرزو کردن، حرکت و خنده نوزاد، نام جنگنده چینی

معنی اسم شنیان در ثبت احوال

۱- وزیدن نسیم؛ ۲- آرزو کردن؛ ۳- خنده ی نوزاد؛ ۴- حرکت کردن کودک.

حروف ابجد و طالع بینی نام شنیان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شنیان عدد " 411 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شنیان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شنیان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شنیان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شنیان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرافرازی، ارجمندی، بزرگواری

ترکیب دو اسم امیر و سبحان (پادشاه و پاک)

حالت استواري و سنگيني در رفتار

سخن معمولاً موزون که با موسیقی خوانده می‌شود، آواز

یاری دهنده، یاور، از نام‌ها و صفات خداوند

مشرق

شمشیر، در اصل نام شمشیر حضرت علی (ع)

برگزیده، عالی، سرآمد در زیبایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید