شمیمه

بوی خوش

جنسیت اسم شمیمه

دختر

شمیمه به انگلیسی

shamime

تعداد شمیمه ها در ایران

1,394

تلفظ شمیمه به فارسی

شميمه

ریشه اسم شمیمه

عربی

تلفظ شمیمه به انگلیسی

/šamime/

رنگ اسم شمیمه

نارنجی

ابجد اسم شمیمه

395

ابجد وسیط اسم شمیمه

23

ابجد صغیر اسم شمیمه

17

درباره نام شمیمه

شمیمه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شمیمه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شمیمه که در انگلیسی به صورت shamime نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,394 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شمیمه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم شمیمه و معنی اسم شمیمه

ریشه اسم شمیمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم شمیمه عربی می باشد و تلفظ شمیمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شميمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šamime/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شمیمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شمیمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شمیمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شمیمه در لغت نامه دهخدا :
به بوی خوش آمیخته و معطر


واحد شمیم، یک بوی خوش


معنی اسم شمیمه در ثبت احوال

(در قديم) بوي خوش.

حروف ابجد و طالع بینی نام شمیمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شمیمه عدد " 395 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شمیمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شمیمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شمیمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شمیمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شیوا، آشفته، شیفته

ماه درخشان و تابان، (به مجاز) زیبارو

میلاد، طولانی ترین شب سال، شب اول ماه دی، چله بزرگ زمستان که تقریبا با ولادت حضرت مسیح (ع) همزمان است

آزاده، جوانمرد، کریم

ترکیب دو اسم معید و رضا (باتجربه و خشنود)

ترکیب دو اسم علی و رضا (بلند مرتبه و خشنود)

زیبا و مست کننده

سرگذشت و حكايت گذشتگان، افسون، سحر، داستان تخیلی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید