شمیسا

شمسا، خورشید، نور و روشنایی

جنسیت اسم شمیسا

دختر

شمیسا به انگلیسی

shamisa

تعداد شمیسا ها در ایران

1,029

تلفظ شمیسا به فارسی

شميسا

ریشه اسم شمیسا

پهلوی , اوستایی

تلفظ شمیسا به انگلیسی

/šamisā/

رنگ اسم شمیسا

قرمز

ابجد اسم شمیسا

411

ابجد وسیط اسم شمیسا

15

ابجد صغیر اسم شمیسا

15

درباره نام شمیسا

شمیسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شمیسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شمیسا که در انگلیسی به صورت shamisa نوشته میشود و به دلیل ریشه پهلوی , اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,029 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شمیسا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم شمیسا و معنی اسم شمیسا

ریشه اسم شمیسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شمیسا پهلوی , اوستایی می باشد و تلفظ شمیسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شميسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šamisā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شمیسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شمیسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شمیسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

= شمسا
شمسا: در زند و پازند نور و روشنایی، و در پهلوی خورشید است.

معنی اسم شمیسا در ثبت احوال

شمسا

حروف ابجد و طالع بینی نام شمیسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شمیسا عدد " 411 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شمیسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شمیسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شمیسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شمیسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سهم کسی از چیزی، بهره، حصه، قسمت هر کس از سرنوشت

پایتخت و بزرگترین شهر کشور استونی

نام نوعی درختچه همیشه سبز، (به مجاز) شخص خوش قد و قامت

آنچه بر آن نظر بیفتد و به چشم دیده شود، چهره، صورت

آرزو، امید، توقع

روح و روان دین

ترکیب دو اسم محمد و فردین (ستوده و نگهبان پارسایی)

برتری دانش، اخلاق، و هنر، لطف، توجه، رحمت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید