شمس جهان

ترکیب دو اسم شمس و جهان (خورشید و گیتی)

جنسیت اسم شمس جهان

دختر

شمس جهان به انگلیسی

shamsjahan

تعداد شمس جهان ها در ایران

1,398

تلفظ شمس جهان به فارسی

شمس‌جهان

ریشه اسم شمس جهان

عربی

تلفظ شمس جهان به انگلیسی

/šams(e)jahān/

رنگ اسم شمس جهان

زرد

ابجد اسم شمس جهان

459

ابجد وسیط اسم شمس جهان

15

ابجد صغیر اسم شمس جهان

27

درباره نام شمس جهان

شمس جهان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شمس جهان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شمس جهان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,398 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شمس جهان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم شمس جهان و معنی اسم شمس جهان

ریشه اسم شمس جهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم شمس جهان عربی می باشد و تلفظ شمس جهان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شمس‌جهان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šams(e)jahān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شمس جهان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شمس جهان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شمس جهان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم شمس و جهان:
شمس: خورشید، نام صوفی ایرانی، سوره نودویکم قرآن کریم
جهان: کیهان، عالم، گیتی، دنیا، (به مجاز) فرهنگ، نمادی برای بزرگی و عظمت

معنی اسم شمس جهان در ثبت احوال

۱- خورشيد جهان، آفتاب گيتي؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام شمس جهان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شمس جهان عدد " 459 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شمس جهان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شمس جهان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شمس جهان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شمس جهان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

اعتماد کردن، سپردن کارها به خداوند

دانش و فرهنگ

دلیری، شجاعت

درخشنده و تابناک مثل روز روشن نامی کردی روشنایی

ترکیب دو اسم محمد و جواد (ستوده و بخشنده)

ترکیب دو اسم محمد و یاسین (ستوده و نام سی و ششمین سوره قرآن مجید)

نقره، سیم، نام خادم حضرت فاطمه(س)

سرزمین، رود، نهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید