شمسا

در زند و پازند نور و روشنایی، و در پهلوی خورشید است

جنسیت اسم شمسا

دختر

شمسا به انگلیسی

shamsa

تعداد شمسا ها در ایران

540

تلفظ شمسا به فارسی

شَمسا

ریشه اسم شمسا

فارسی , عربی

تلفظ شمسا به انگلیسی

/šamsā/

رنگ اسم شمسا

بنفش

ابجد اسم شمسا

401

ابجد وسیط اسم شمسا

5

ابجد صغیر اسم شمسا

14

درباره نام شمسا

شمسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شمسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شمسا که در انگلیسی به صورت shamsa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 540 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شمسا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شمسا و معنی اسم شمسا

ریشه اسم شمسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شمسا فارسی , عربی می باشد و تلفظ شمسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَمسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šamsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شمسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شمسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شمسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به لغت زند نور، روشنایی، پرتو آفتاب، ماه، چراغ و آتش و در پهلوی خورشید است.

معنی اسم شمسا در ثبت احوال

۱- (در زند و پازند) نور و روشنايي؛ ۲- (در پهلوي) خورشيد.

حروف ابجد و طالع بینی نام شمسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شمسا عدد " 401 " و ابجد وسیط " 5 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شمسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شمسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شمسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شمسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر ايران، دختر ايرانی، دختر آريايی

بزرگ ایل و طایفه

ترکیب دو اسم محمد و رسول (ستوده و فرستاده)

نام رودی در مرز شمالی ایران

سهم کسی از چیزی، بهره، سرنوشت، تقدیر

پاک، منزه، از نام‌های پروردگار

گل یاسمن یا یاسمین

غیرتمند و غیور، جوانمرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید