شلاله

آبشار، فواره، شلال

جنسیت اسم شلاله

دختر

شلاله به انگلیسی

shalale

تعداد شلاله ها در ایران

1,161

تلفظ شلاله به فارسی

شَلاله

ریشه اسم شلاله

ترکی , عربی

تلفظ شلاله به انگلیسی

/šalāle/

رنگ اسم شلاله

بنفش

ابجد اسم شلاله

366

ابجد وسیط اسم شلاله

18

ابجد صغیر اسم شلاله

15

درباره نام شلاله

شلاله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شلاله دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شلاله که در انگلیسی به صورت shalale نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,161 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شلاله

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شلاله و معنی اسم شلاله

ریشه اسم شلاله

همانطور که گفتیم ریشه اسم شلاله ترکی , عربی می باشد و تلفظ شلاله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَلاله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šalāle/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شلاله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شلاله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شلاله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شلاله در لغت نامه دهخدا:
شلال، آبشار

معنی اسم شلاله در فرهنگ معین:
آبشار

معنی اسم شلاله در ثبت احوال

1- آبشار؛ 2- (در منابع عربی) شلال؛ 3- (در ترکی) آبشار، فوّاره.

حروف ابجد و طالع بینی نام شلاله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شلاله عدد " 366 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شلاله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شلاله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شلاله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شلاله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صورت ديگر اسم نيلی، رنگ آبی سیر، لاجوردی

عطيه و بخشش

ترکیب دو اسم امیر و طاهر (فرمانروا و پاک)

موجب نیکی آیین

زاده پری، زیبا، نام همسر داریوش دوم پادشاه هخامنشی

دارای اسب درخشان

خوشبخت

زيباروي داراي ناز و كرشمه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید