شفیعه

شفاعت کننده، واسطه، پایمرد

جنسیت اسم شفیعه

دختر

شفیعه به انگلیسی

shafieeh

تعداد شفیعه ها در ایران

920

تلفظ شفیعه به فارسی

شَفيعه

ریشه اسم شفیعه

عربی

تلفظ شفیعه به انگلیسی

/šafiee/

رنگ اسم شفیعه

بنفش

ابجد اسم شفیعه

465

ابجد وسیط اسم شفیعه

33

ابجد صغیر اسم شفیعه

24

درباره نام شفیعه

شفیعه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شفیعه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شفیعه که در انگلیسی به صورت shafieeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 920 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شفیعه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شفیعه و معنی اسم شفیعه

ریشه اسم شفیعه

همانطور که گفتیم ریشه اسم شفیعه عربی می باشد و تلفظ شفیعه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَفيعه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šafiee/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شفیعه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شفیعه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شفیعه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث شفیع
شفیع: پایمرد، دخیل، شافع، شفاعتگر، فریادرس، میانجی، واسطه، خواهشگر، بخشش خواه

معنی اسم شفیعه در ثبت احوال

(مؤنث شفيع)، شفیع.

حروف ابجد و طالع بینی نام شفیعه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شفیعه عدد " 465 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شفیعه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شفیعه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شفیعه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شفیعه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و سامان (پادشاه و ترتیب)

گل یاسمن، آسمان

آسمان

رفیع، شریف، سرافراز

نیکوکار

مهربانی، بخشودن، بخشش مخصوص خدا

ترکیب دو اسم محمد و مرصاد (ستوده و کمینگاه)

بانمک، زیبا، دوست داشتني

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید