شریف

دارای شرف، ارجمند، بزرگوار، دارای ارزش و اعتبار، ارزشمند

جنسیت اسم شریف

پسر

شریف به انگلیسی

sharif

تعداد شریف ها در ایران

43,869

تلفظ شریف به فارسی

شريف

ریشه اسم شریف

عربی

تلفظ شریف به انگلیسی

/šarif/

رنگ اسم شریف

قرمز

ابجد اسم شریف

590

ابجد وسیط اسم شریف

26

ابجد صغیر اسم شریف

14

درباره نام شریف

شریف یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شریف پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شریف که در انگلیسی به صورت sharif نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 43,869 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شریف

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم شریف و معنی اسم شریف

ریشه اسم شریف

همانطور که گفتیم ریشه اسم شریف عربی می باشد و تلفظ شریف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شريف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šarif/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شریف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شریف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شریف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شریف در فرهنگ فارسی عمید :
صاحب شرف؛ دارای شرف؛ شرافتمند؛ بزرگوار؛ بلندقدر.

معنی اسم شریف در فرهنگ فارسی معین :
۱ - بزرگوار، بلند قدر. ۲ - پاک نژاد، گهری .

معنی اسم شریف در لغت نامه دهخدا :
مرد دارای شرف و دارای بزرگی در دین و دنیا و مرد بزرگ قدر. ج، شُرَفاء، اَشراف، شَرَف. بزرگوار. وجیه. صاحب شرف. ج، شرفاء. اشراف، شَرَف. یا شرف مفرد است به معنی شریف. مؤنث، شریفه، ج، شرائف، شریفات.

معنی اسم شریف در ثبت احوال

1- داراي شرف، ارجمند، بزرگوار، داراي ارزش و اعتبار، ارزشمند، خوب، عالي؛ 2- (در قديم) از نسل امامان شيعه، سيد.

حروف ابجد و طالع بینی نام شریف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شریف عدد " 590 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شریف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شریف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شریف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شریف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آمیتیس

نام نوعی پرنده سخنگو و زیبا، نام نوعی گل، شیشه، کیمیا

ماه، (مجاز) زن زیبا، نام پنجاه و چهارمین سوره قرآن مجید

نام چندتن از صحابه حضرت رسول

عالی قدر و ارزشمند،شاهدخت

چهره، صورت، نشان، ظاهر شخص

روشن و درخشان، (به مجاز) زيبارو

بنده یا پادشاه خداوند، نام دو تن از پادشاهان سامانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید